רקע מקצועי

DUPLEX שף ראשי 2011-2013

במסגרת עבודתי במסעדת DUPLEX ניהלתי את שיקומה המוחלט של המסעדה כולל יצירת תפריט חדש, בניית תקציב מותאם, הרכבת צוות טבחים ומלצרים ופיקוח על עיצובו המחודש של המטבח.
מעבר לכך העברתי במקום אין ספור הכשרות, הדרכות בישול, הדרכות שירות וכתיבת חוברות הדרכה שייסעו למסעדה לשמור על הסטנדרטים הגבוהים גם בעתיד.


 

 מסעדת אונו שף ראשי 2010-2011

במסעדת UNO זכיתי להיות מעורב מהצעד הראשון ומכאן שלקחתי חלק פעיל בכול מרכיב ומרכיב בהקמת המסעדה כולל עיצוב המטבח והקמתו מהיסוד, בניית תפריט חדש, יצירת תקציב ועוד. בנוסף, כשף ראשי יצרתי שיתופי פעולה רבים ועבדתי יחד עם משרד יחסי הציבור לקידומה של המסעדה.


 

 
 METSUYAN IV שף פרטי 2009-2010

במסגרת עבודתי כשף פרטי על סיפונה של היאכטה התמודדתי עם בניית תפריטים יצירתיים ברמה בינלאומית תוך התאמתם לאוכלוסיות השונות וליעדים הרבים והמגוונים אליהם הפלגנו. בנוסף כללה המשרה גם עבודת צוות מוקפדת, יצירת חזון קולינארי מעורר השראה ונחלתו לעובדים בכל הרמות.

 


 

 
 סושי סמבה שף תפעול 2007-2009

כשף תפעול במסעדת SUSHI SAMBA זכיתי עבוד עם מוצרים אקזוטיים יחד עם צוות רב לאומי מגוון ביותר. בין היתר העברתי במקום שלל הדרכות מזון לטבחים, למלצרים ולברמנים, פרסמתי מבחר מתכונים חדשניים בעיתונים שונים, הכול תוך התמקדות בחיבור המיוחד בין תרבויות וטעמים.


 

 
 אחוזת יערות הכרמל שף תפעול 2003-2007

באחוזת יערות הכרמל של רשת "ישרוטל" תפקדתי כשף תפעול. כחלק מעבודתי במקום ניהלתי צוות של כ-50 עובדים, הכנתי סידורי עבודה, כתבתי תפריטים וחוברות הדרכה, העברתי סדנאות בישול מגוונות וניהלתי שלל אירועים מיוחדים בסטנדרטים הקולינאריים הגבוהים ביותר.

 
בניית אתרים SSD