יעוץ קולינרי

תודות לשנים של ניסיון יש באפשרותי להציע מגוון שירותי יעוץ קולינרי שיכולים לסייע לכל ארגון, מסעדה ולקוח המעוניינים ליצור חוויה קולינארית איכותית ברמה גבוהה וחסרת פשרות

הגדרות אופי המסעדה/המטבח – תרגום נכון ויעיל של חזון בעלי המסעדה מא' עד ת' תוך התחשבות בקהל היעד. העבודה כוללת התנהלות מול אדריכלים, מתכנני מטבחים, ספקי ציוד שונים ועוד.

בנית תפריט ופיתוח מתכונים – התפריט הוא ליבו הפועם של כל מוסד קולינרי ויש לנהוג בו בהתאם. במסגרת שירות זה אצור עבורכם תפריט יעודי מגוון בהתאם לרוח המקום תוך שימוש במוצרים המאפיינים את האזור.

קניינות ובקרת עלויות מזון – אפילו צוות המטבח המוכשר ביותר אינו יכול להציל מנה הנשענת על חומרי גלם לקויים. במסגרת שירות זה תקבלו רשימת ספקים מומלצים שידעו לתת לכם את מה שאתם רוצים, במחירים נוחים ותוך עמידה מדוקדקת בזמנים. בנוסף שירות זה כולל גם יצירת טבלאות מפורטות של עלויות מזון טבלאות הזמנות מזון כך שתמיד תוכלו לדעת היכן אתם עומדים.

הקמה והכשרת צוותי מטבח וסרווס – אם התפריט הוא לב המוסד, הצוות המקצועי הוא הגוף. צוות איכותי יכול להרים את המקום באותה מידה בה צוות חובבני עלול להרוס אותו. במסגרת שירות זה תוכלו ליהנות מחישובי עלויות כ"א, סיוע בגיוס צוותים, הכנת סידורי עבודה ומתן הדרכות בנושאים שונים החל מסדנא על מתן שירות ועד לסדנת קפה ויין כולל הדרכה על הרכבי מזון וכו'.

קביעת נהלי עבודה – בבסיסו של כל מוסד הסעדה ישנם נהלי עבודה שעוזרים לו להתנהל באופן אופטימאלי. במסגרת שירות זה יאובחנו נהלי העבודה הרלוונטיים למקום כולל התייחסות לנוהלי כיבוי אש, נוהלי משרד הבריאות, רבנות וכיוצא באלו.

הדרכות בנושאי בטיחות בעבודה, מזון ותברואה – ניקיון, היגיינה, עבודה נכונה עם מוצרי מזון, שמירה על איכות המוצרים וניהול נכון של מלאי המזון הינם נושאים מהותיים בניהול מוסד קולינרי איכותי. במסגרת ההדרכות תועבר אינפורמציה עדכנית ומלאה בנושא בהתאמה לסביבת העבודה הנתונה ולצוות העובדים במקום.

הדרכות שפים ומנהלים – שפים ומנהלים צרכים לדעת איך ומה לעשות בכל מצב, כיצד להתנהל מול עובדים, כיצד להתנהל מול לקוחות, איך לשמור על יחסי אנוש טובים עם אנשי המקצוע השונים, להנחיל דפוסי עבודה נכוחים, לבצע בקרת איכות, תברואה, עלויות ועוד רשימה ארוכה של נקודות קריטיות למילוי תפקידם. במסגרת ההדרכות נתייחס לסוגיות הללו בצורה מעמיקה ומקיפה ככל האפשר.

סל הייעוץ הורכב כתוצאה מעבודת שטח רבת שנים ומתוך רצון אמיתי לסייע להרמת הרף הקולינרי בישראל. אני מאמין שעם הכנה מוקדמת, ידע עדכני והבנה מעמיקה של הדרישות השונות העומדות על הפרק, הדרך להצלחה סלולה ובטוחה. צרו איתי קשר ויחד ניצור את המסלול שלכם.

בניית אתרים SSD