אודות

את דרכי אל ליבו של עולם הטעמים התחלתי עוד כילד קטן במטבחה של סבתי, שם הוקסמתי כל פעם מחדש מהניחוחות, הצבעים והמטעמים שפקדו את שולחנה מידי שבת וחג.

  

הסלטים הססגוניים שהמתינו למשפחתי הענפה, קערות הקוסקוס שהוגשו אל השולחן מעוטרות נתחי בשר משובח וגרגרי חומוס נימוחים שמתגלגלים לאיטם אל שלל הירקות שבתחתית הקערה, האסטטיקה הנדיבה של כל מנה ומנה, החיוכים שליוו את הארוחה, האווירה הנעימה, כל אלה הותירו אותי מוקסם. 

לימים, אימי הרימה את הכפפה והמשיכה את המסורת המופלאה עם נגיעות מודרניות משלה תוך שמירה על אותם טעמים אותנטיים וגישה לבבית שאני דואג לשמר בקנאות עד היום

אהבתי הרבה לאוכל אתני מוקפד הובילה אותי אל "אחוזת יערות הכרמל", אחוזת הבריאות והספא היוקרתית של רשת ישרוטל, שם נחשפתי למטבח הדרוזי על טעמיו הייחודיים ולמטבח התאילנדי הנועז, שני מטבחים עשירים שלא הפסיקו לרגש אותי ואת באי המקום שביקשו ללוות את חוויית הפינוק עם מעדנים מפנקים שמרטיטים את החיך ומעירים את הגוף.

את הצעד הבא בדרכי אל השף שאני היום עשיתי במסעדת  SUSHI SAMBA TLV, מסעדה פורצת דרך שחרטה על דיגלה את השאיפה למצוינות וליצירת חוויה קולינארית ממדרגה ראשונה המשלבת חומרי גלם אקזוטיים לכדי תפריט עשיר ומגוון מהמטבח היפני והברזילאי. המסעדה, הגישה והמרכיבים פתחו את עיני אל העולם הגדול ולכן, כשמנכ"ל רשת ישרוטל הודיע לי שמר דיוד לואיס המנוח מעוניין בשרותי על יאכטת הפאר שלו קפצתי על ההזדמנות ואני מודה על כך בכל יום מחדש. 

במסגרת תפקידי כשף על הסיפון זכיתי להכיר את מר דויד לואיס, איש דגול ואוהב אדם, העברתי סדנאות בישול שזכו להצלחה אדירה, הפלגתי אל חופי ספרד, קפריסין, טורקיה ויוון, כשבכולן הקפדתי לא לפסוח על ביקור בשווקים המקומיים ובמסעדות מופלאות שהציתו את דמיוני והעשירו את עולמי.

מגליו הנעימים של הים המשכתי אל מחוזות איטליה שם נחשפתי לשפע הגבינות, הדגים, פירות הים והיין שכאילו המתינו רק לי ברחובותיה של מילנו המסוגננת ואגם קומו האגדי. החוויה המדהימה שעברתי במדינת המגף הסתיימה בפתיחתה של מסעדת UNO איטליאנה בתל אביב, מסעדה איטלקית משובחת שפעלה ופועלת עד היום ליצירת חוויה קולינארית עכשווית עם תפריט איטלקי-ים-תיכוני רווי טעמים. משם המשכתי את מסעדת DUPLEX שברפובליקה הצ'כית, שם היה לי הכבוד והעונג ליצור צוות מטבח ממדרגה ראשונה ולבנות תפריט הרפתקני שחיבר בין מזרח ומערב, תפריט שלימים הפך אטרקציה למבקרים מכל העולם.

כיום, לאחר מסעות רבים, החלטתי לחזור הביתה ולהביא איתי את כל הניסיון, היכולת והאהבה שספגתי עם השנים. המנות שלי משקפות את מי שאני, את השורשים שלי ואת הרצון שלי לצייר לכול סועד וסועדת תמונה אסטטית ומשלהבת חושים.

 

בניית אתרים SSD